سایت سروش صحت و رضا عطاران
طنز مطبوعاتی، طنز تلویزیونی، کمدی
درباره وبلاگ


همه چیز درباره سینمای كمدی و طنزهای تلویزیونی و مطبوعاتی
مطالب منتشره در این وبلاگ اکثرا طنز هستند و نیازی به واکنش‌های تارانتینویی نیست. لطفا آرامش خود را حفظ کنید. بازنشر مطالب این وبلاگ در سایت، کتاب یا وبلاگ دیگر، بدون کسب اجازه از نویسندگان ممنوع می‌باشد.مدیر وبلاگ : فرشته نعیمی
مطالب اخیر
نظرسنجی
بهترین سریال طنز آمریکایی کدام است؟

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
سروش صحت


بازیگر و کارگردان ایرانی.   فوق لیسانس آلودگی شیمیایی دریا از دانشگاه آزاد
آغاز با مجموعه «جنگ ۷۷»
مهران مدیری در سال ۱۳۷۷

نویسنده
 • ۱۳۷۷ - جُنگ ۷۷ (مهران مدیری)
 • ۱۳۷۹ - چراغ جادو (مجموعه تلویزیونی)
 • ۱۳۸۱ - زیر آسمان شهر (سری سوم)
 • ۱۳۸۴ - جایزه بزرگ (مهران مدیری)
 • ۱۳۸۴ - شبهای برره(مهران مدیری)
 • ۱۳۸۴ - نوک برج؛ به کارگردانی کیومرث پوراحمد
 • ۱۳۸۵ - باغ مظفر (مهران مدیری)
 • ۱۳۸۶ - ترش و شیرین (رضا عطاران)
 • ۱۳۸۷ - بزنگاه (رضا عطاران)

بازیگر
 • ۱۳۷۷ - جُنگ ۷۷ (مجموعه تلویزیونی)؛ به کارگردانی مهران مدیری
 • ۱۳۷۸ -ببخشیدشما! (مجموعه تلویزیونی)؛ به کارگردانی مهران مدیری
 • ۱۳۷۸ - شراره(فیلم سینمایی)؛ به کارگردانی سیامک شایقی
 • ۱۳۷۸ - داستان یک شهر(مجموعه تلویزیونی)؛
 • ۱۳۸۰ - نان،عشق و موتور ۱۰۰۰(فیلم سینمایی)؛ به کارگردانی ابوالحسن داودی
 • ۱۳۸۰ - کاکتوس (مجموعه تلویزیونی)؛ به کارگردانی محمد رضا هنرمند
 • ۱۳۸۱ - گاوخونی (فیلم سینمایی)؛ به کارگردانی بهروز افخمی
 • ۱۳۸۳ - بازنده (فیلم سینمایی)؛ به کارگردانی کیومرث پوراحمد
 • ۱۳۸۴ - تقاطع (فیلم سینمایی)؛ به کارگردانی ابوالحسن داودی
 • ۱۳۸۵ - تنگنا (فیلم تلویزیونی)؛ به کارگردانی علی‌رضا بذرافشان
 • ۱۳۸۷ - مرد هزار چهره (مجموعه تلویزیونی)؛ به کارگردانی مهران مدیری
 • ۱۳۸۷ - بازی(تله‌فیلم)؛

کارگردان
 • ۱۳۸۶ - چارخونه (مجموعه تلویزیونی)
 • ۱۳۸۷ - تله‌فیلم بازی.
نوع مطلب : سروش صحت، 
برچسب ها : سروش صحت،
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 29 اسفند 1387
سروش صحت

گفت وگو با محمد شیری

محمد شیری متولد 1328 مشهد از اواخر دهه 1340 شروع به بازی در تلویزیون کرد. سه سال بعد وارد عرصه نمایش نیز شد و یک دهه بعد با فیلم دادشاه بازی در مقابل دوربین سینما را نیز تجربه کرد. اما آن چه باعث شد تا چهره وی برای تماشاگر تلویزیون ایران در دهه 1360 آشنا شود، میان پرده های آقای اقتصادی بود که در نبود مجموعه های طنز محبوبیت قابل توجهی پیدا کرد.

shirib.jpg

با این حال محمد شیری هرگز نتوانست همچون هم نسلانش کارنامه منسجمی برای خود دست و پا کند. حضور جسته و گریخته او در تئاتر، سینما و تلویزیون باعث شد تا بسیاری نامش را فراموش کنند. اما چهره اش در یادها ماند و گذر زمان نیز نتوانسته خطوط زیادی بر آن نقش کند. همکاری اخیر او با مهران مدیری در چند مجموعه طنز و بازی در سریال چارخونه باعث شد تا بار دیگر نامش بر سر زبان افتاده و محبوبیتی درخور برایش فراهم شود. به همین بهانه گفت و گویی با او انجام داده ایم که می خوانید....

یک همسر پیر و پولدار برای فرخ پیدا کنید

شما از ابتدا قرار بود جزو بازیگران سریال "چهارخونه"باشید یا اینکه در ادامه به صلاحدید سازندگان به کار اضافه شدید؟
خیر، من از سال گذشته برای بازی در این سریال قرارداد داشتم ولی به دلیل اینکه کار دیر شروع شد و من در پروژه دیگری مشغول بودم. بنابراین از قسمت هشتم به بعد شروع به بازی در سریال کردم.

فکر می کنم شخصیت "فرخ" آن طور که باید جایگاه خود را به دست نیاورده است.
خیلی ها سوال می کنند که چرا در این مجموعه حضورم کمرنگ است؟ من در سریال شب های برره خیلی درگیر بودم. هر روز کار داشتم. از طرف دیگر به دلیل اینکه من هرسال یک کار تئاتری هم دارم با آقای چگینی صحبت کردم که هرروز نباشم. این درخواست من باعث شده است که من گاهی اوقات اصلا نباشم و یا اینکه مواقعی که هستم شکل پررنگی ندارد. البته این مساله تا پایان چنین نخواهد ماند.

چیزی که اینجا و از میان سخنان شما برداشت کردم و برایم سوال شده این است که کمرنگ شدن حضور شما با نظر تهیه کننده است یا نویسندگان و یا کارگردان مجموعه؟
نویسند گان هم زیر نظر آقای چگینی می نویسند. ایشان می توانند بگویند طرف را کمتر بنویس و... مثلا الان مدتی است که رضویان به کار اضافه شده است حضور دیگران را کمی تحت الشعاع قرار داده تا دوباره همه چیز به حالت عادی برگردد.

از ابتدا مشخص بود که سازندگان این مجموعه و در راس آنها سروش صحت هیچ تمایلی به تیپ سازی ندارند اما از قسمت هایی که شما وارد شدید این احساس به وجود آمد که احتمالا فرخ با خصوصیاتی که از خود نشان داد، بیشتر یک تیپ است تا کاراکتر اما در ادامه ما چیز دیگری دیدیم و...
ما ازهمان ابتدا و قبل از ورود رضویان با مشورت ودستور کارگردان قرار را بر این گذاشتیم تا همه به غیر از رضا شقیعی جم خودشان باشند و تیپ سازی نکنند. حق با شماست. درابتدا کمی از بخش های لمپن بودن و حتی سربار بودن این فرد به عنوان یک فامیل کمی مرا به تیپ سازی سوق می داد. خودم از جمله کسانی هستم که از افرادی همچون فرخ بدم می آید، بنابراین تصمیم گرفتم لایه های بد و تیپیکال آن را کنترل کرده و همه چیز را تحت اختیار قرار دهم.

سربار بودن خصوصیت هر دو داماد این خانه قبل از حضور فرخ بوده است و حالا جواد رضویان هم به شکلی دیگر و با ترفندهای متععد در پی رسیدن به این هدف است. به نظرتان این قضیه برای فرخ شکل کلیشه ای به وجود نمی آورد و باعث نمی شود تا ارتباط مخاطب با او تکراری و غیر قابل حدس باشد؟
فکرمی کنم درآینده فکری برای این قضیه شود. خود من از بلاتکلیقی که فرخ دراین خانه دارد ناراحت هستم و بارها به آقا ی چگینی گفته ام که باید قکری برای آن شود. شما مطمئن باشید که اگر کاراکتری را که بازی می کنم در پروژه جایی نداشته باشد نمی مانم و به راحتی خداحافظی می کنم.

شاید یک ازجنبه های طنز این مجموعه می توانست درتفاوت 180 درجه ای کاراکتر فرخ و پسرش فرزاد باشد که فکر می کنم خیلی به آن پرداخت نشده است.
دقیقاً من همین صحبت را با سروش عزیز داشتم. فرض کنید که فرخ برود و یک زن پیر پولدار بگیرد و او را به خانه بیاورد. چقدرلحظات طنز درهمین خانه به وجود می آید. من هم فکر می کنم که جا دارد. فکر می کنم بعد از معرفی جواد رضویان کم کم به سمت شخصیت های دیگر می رویم.

کار با سروش صحت که اولین پروژه نود شبی خود را تجربه می کند برای شما و دیگر بازیگران چگونه است؟
ما همه سروش را دوست داریم. همان طور که می دانید او در نویسندگی طنز آثار درخشانی را دارد. سابقه او در بازیگری هم مشخص است و اصولاً شخصیت شیرینی را دارد. به همین دلایل تمام اهالی چارخونه تلاش خود را دارند تا اولین کار او با موفقیت بیشتری همراه شود.

آیا سنگینی مراحل فیلمبرداری باعث کمرنگ شدن نتیجه بازی بازیگران نمی شود؟
شما می دانید که درچنین کارهایی که انجام می شود به دلیل کمبود وقت و زمان یک سری از مسائل و اتفاقات از دست می رود اما ما تمام تلاش خود را می کنیم که اینها کمتر شود و حداقل از دست رفته به لحاظ بازی و یا مسائل دیگر داشته باشیم. دراین پروژه هیچ کس قصد کم کاری ندارد و همه دوست دارند تا بهترین ها تولید شود. من از خدای خودم خواسته ام تا زمانی که بازنشسته نشده ام بتوانم بهترین خدمات را به مردم عزیزم ارائه دهم.

قبول دارید که در کارهای نود شبی رابطه بازیگران و نویسندگان باید بیشتر از کارهای دیگر باشد تا بازیگران بتوانند عواملی را که برای کاراکترشان در نظر می گیرند با نویسندگان هم درمیان بگذارند تا در متن ها لحاظ شود؟
من فکرمی کنم تا به حال بچه های چارخونه به طور کامل معرفی شده اند. الان نویسندگان ما باید با توجه به شناختی که ازآنها، بازیها و کاراکترهایشان دارند، بنویسند. دیگر جای بهانه ای وجود ندارد. به قول حمید لولایی اینجا نقش اول نداریم. همه چیز تقسیم شده و نویسندگان هم باید بر مبنای کاراکترهای مختلف بنویسند. فکر می کنم می شود هرشب به یک کاراکتر پرداخت.

شما سابقه همکاری با مهران مدیری را در یکی دو کار طنز داشته اید. به نظر شما تفاوت سروش صحت با او در کارطنز چقدراست؟
به هرحال سابقه و پختگی که مدیری در طنز دارد را سروش ندارد. سروش صحت در ابتدای راه است و باید تجربیاتش را به مراتب بیشتر کند. گوش دادن به نظریات بازیگران نقطه مشترکی است که این دو کارگردان پر استعداد دارند.

محمد شیری درادامه چهارخونه چه فاکتورهای جدیدی را با برای فرخ درنظر گرفته است؟
اگر فرخ هم بخواهد درادامه این قدربالا و پایین داشته باشد، نمی توانم چیزی به این کاراکتر اضافه کنم. این مساله را هم با دوستان درمیان گذاشته ام. حتی ممکن است آن انرژی اولیه را هم از دست بدهم. اگربدانم که فرخ هرشب سه تا چهار سکانس بازی دارد و اصلاً هرشب حضوردارد، ناخودآگاه یک سری خلاقیت ها بیرون می زند و این مساله هیچ ربطی هم به من ندارد.

به عنوان یک بازیگر چقدر از داستان ها راضی هستید؟
به هرحال نمی توان توقع داشت که دریک کار نود شبی همه داستان ها قوی باشند. بعضی شب ها خیلی خوب است، بعضی شب ها کمی خوب است ولی بد اصلاً نداشتیم. معتقد هستم مهم تماشاگران هستند چون نگاه شما و ما با نگاه عوام متفاوت است.

قبول کنید اگر تماشاگر هم خوب تغذیه نشود، شبکه را عوض می کند.
صد درصد. ما نباید به سادگی تماشاگری را که به دست آوردیم از دست بدهیم. ما و خود سروش معتقد نیستیم که کار صد درصد عالی است اما تمام تلاش مان این است که کار هر شب بهتر و بهتر بشود.

نوع مطلب : سروش صحت، 
برچسب ها : چارخونه، محمد شیری،
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 13 اسفند 1387
رضا طهماسب
آناهیتا همتیآناهیتا همتی  متولد: 1352
مدرک تحصیلی: دیپلم
در سال 1372 با نمایش تنبورنوازان (هادی مرزبان) بازی در تئاتر را آغاز کرد و در سال 1374 با بازی در مجموعه تلویزیونی دبیرستان خضراء (اکبر خواجویی) شناخته شد. او تا به امروز در مجموعه های بسیاری بازی کرده است.
آناهیتا همتی بازی در سینما را در سال 1375 و با فیلم به نمایش درنیامده افسانه پوپک طلایی (خسرو شجاعی) آغاز کرد و اولین فیلمی که از او بر پرده سینماها به نمایش درآمد در سال 1378 و با نام عشق کافی نیست (مهدی صباغزاده) بود.
آناهیتا همتی هیچگاه ندرخشید. هیچگاه آنطور که باید دیده نشد، اما حضور فعالش در تلویزیون و بازیهای روان و راحت او باعث شده تا همچنان پرکارترین بازیگر تلویزیونی باشد.
شاید بهترین و ماندگارترین حضورش در تلویویون مربوط به بازی مجموعه تلویزیونی کلانتر (محسن شامحمدی) و بخصوص خانه به دوش (رضا عطاران) باشد.
نوع مطلب : رضا عطاران، 
برچسب ها : آناهیتا همتی،
لینک های مرتبط :

       نظرات
دوشنبه 12 اسفند 1387
هومن نوروزی
مدیری به استادیوم ورزشی می رود
مهران مدیری در ادامه تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «مرد دوهزار چهره» به استادیوم ورزشی می رود.به گزارش فارس ، مهران مدیری در حال حاضر در لوکیشن اصلی سریال «مرد دوهزار چهره» واقع در ولنجک مشغول به کار است و از فردا به یک استادیوم ورزشی می رود تا یکی از موقعیت هایی را که «مسعود شصت چی» درگیر آن است، در این لوکیشن به تصویر بکشد.بنا بر این گزارش ، سریال «مرد دوهزار چهره» در 15قسمت 45دقیقه ای ساخته خواهد شد و تا به حال دو موقعیت از پنج موقعیتی که «شصت چی» درگیر آنهاست ، تصویر شده است.تا به حال در این سریال که مانند «مرد هزار چهره» شخصیت اصلی آن مهران مدیری است، بازیگران دیگری نظیر سپند امیرسلیمانی، شقایق جودت ، سحر جعفری جوزانی، امید روحانی، سحر زکریا ، پروین قائم مقامی ، هادی کاظمی، شایان احدی فر ، کیهان ملکی ، غلامرضا نیکخواه ، سام نوری و محمد رضا هدایتی به بیژن بنفشه خواه ، عارف لرستانی ، سیامک انصاری ، پژمان بازغی ، رضا فیض نوروزی و فلامک جنیدی اضافه شده اند و رایزنی ها برای حضور بازیگران شاخص سینما و تلویزیون در این سریال ادامه دارد.داستان های مجموعه تلویزیونی «مرد دوهزار چهره» در ادامه «مرد هزار چهره» است و این بار «مسعود شصت چی» درگیر پنج موقعیت جدید می شود که هر موقعیت در سه قسمت به تصویر درخواهد آمد.نوع مطلب : مهران مدیری، سیامك انصاری، بیژن بنفشه خواه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
یکشنبه 11 اسفند 1387
سیما صحت
رضا عطاران


رضا عطاراننوع مطلب : رضا عطاران، 
برچسب ها : رضا عطاران،
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 8 اسفند 1387
هومن نوروزی


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic